24 stycznia 2016

Zimowe spacerki rodzinne z psem


Co: spacer z psem Gdzie: na południu 
Kiedy: zima 2014 i 2015


Spacerować najprzyjemniej jest w piękną pogodę i w optymalnej temperaturze. Jeśli trzymać się jednak tej zasady, to w naszym klimacie, większość czasu przyszło, by nam spędzać w domu. A jak to mówią, nie ma złej pogody, a jedynie nieodpowiednie ubrania. Nie pozostaje, więc nic innego jak wygrzebać ciepłe ciuszki i korzystać z uroków zimy na całego. Bo jest z czego! Zwyczajowo na spacerze spacerujemy, ale czasem zdarza nam się zabierać z sobą aparat - mniejszy, większy, czy tradycyjny komórkowiec. Zdjęcia lądują na dysku i po czasie można do nich wrócić. Tak jak do tych właśnie i tym samym miejsc, w których spacerować lubimy, by choć na moment zapomnieć o cywilizowanym świecie...


# OJCOWSKI PARK NARODOWY

Rzut beretem od naszych Katowic - dla samych człowieków ma wiele do zaoferowania, nie tylko spacerowego, ale kulturalnego również. Będąc jednak z psem, do zamku wejść nie damy rady, ale i tak jest mnóstwo świetnych terenów do spacerowania.# PSZCZYNA

Park znany chyba każdemu na Śląsku. Latem oblegany, zimą pustoszeje i wtedy na spokojnie można z czworonogiem pobiegać. Mimo, że sezonie zachwyca swym wyglądem, zima również nie odejmuje mu uroku. Będąc samemu zdecydowanie warto zajrzeć do tamtejszego pałacu lub zagrody żubrów - z piesełem pozostaje nam obcowanie z naturą, nawet jeśli mróz daje popalić.
# JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

Raj dla miłośników wspinaczek, zimą wygląda równie cudownie, jak o każdej innej porze roku. Miejsc wartych odwiedzenia jest tutaj mnóstwo i każdy miłośnik spacerowania, znajdzie tutaj coś dla siebie. Mała namiastka gór, kilkanaście kilometrów od serca Śląska.


# TATRY

Odrobinę dalej niż powyższe, ale Podkarpacie jest rejonem , który zachwyca o każdej porze roku. Zimą zaglądają tutaj głównie miłośnicy szaleństw na stokach lub świetnie przygotowani taternicy. Niemniej nawet jeśli szusowanie nas nie kręci warto wybrać się tutaj zimą na spacer, bo widoki warte są każdego odmrożonego policzka.


No to spacerujemy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.